X edycja Parafiady 2016

X edycja Parafiady 2016

I po Parafiadzie! :

3 lipca 2016 roku odbyła się X już edycja Parafiady. Tym razem po raz trzeci gospodarzem była wieś Hamrzysko. I jak za każdym razem, gdy organizatorem jest nasz Sołtys Aleksy Bzdręga, wszystko przebiegło modelowo.

W czternastu konkurencjach wziął udział cały przekrój mieszkańców trzech wsi, dzieci, młodzież i dorośli obojga płci.

Parafiadę otworzyli sołtysi, sędziowie i sędzia główny, proboszcz parafii ksiądz Andrzej Drobiński.

W czasie imprezy towarzyszył na zespół muzyczny z Lubasza ECHO BEND, który swoja muzyką i piosenkami umilał na czas do późnych godzin nocnych!

A potem już zaczęła się wspaniała rywalizacja między wsiami. Emocji było sporo, bo i konkurencje ciekawe i zaangażowanie uczestników i kibiców duże.

W czym rywalizowano: łowienie węgorzy, bieg na 600 m, rzuty woreczkiem do opony, przechodzenie pod tyczką, wyciąganie cukierków ustami z talerza pełnego mąki, łapanie kogutów, rzut beretem, rzut jakiem do patelni, rzut jajkiem na odległość, pijany pachołek, strzały do bramki, siatkówka balonem.

A teraz kilka zdjęć z tych konkurencji:

Tegoroczną Parafiadę uświetniła obecność strażaków z OSP Krucz oraz jednostki ratownictwa medycznego z Czarnkowa. Strażacy i medycy pokazali jak wyciąga się poszkodowanego po wypadku zakleszczonego w samochodzie a ratownicy medyczni jak przeprowadzić pierwszą pomoc.

Ostatecznie po trwającej cztery godziny, ekscytującej rywalizacji tegoroczną Parafiadę wygrał Gulcz!

Sołtysi odebrali puchary i dyplomy a potem była zabawa do późna w nocy!  Następna Parafiada za rok a jej gospodarzem będzie Mikołajewo.

No i na koniec nasz ulubiony konferansjer 🙂