PARAFIADA  2013

PARAFIADA 2013

30 czerwca odbyła się VII edycja Parafiady Parafii pod wezwaniem Piotra i Pawła w Gulczu.

Kiedy w 2007 roku ówczesny Proboszcz parafii w Gulczu ksiądz Józef Dymała rzucił pomysł zorganizowania zawodów pomiędzy trzema wsiami parafii nikt chyba nie przypuszczał, że impreza ta będzie miała więcej niż trzy rozdania. A tu na przeciw wszystkim sceptykom, corocznym zawirowaniom, coraz mniejszej chęci mieszkańców parafialnych wsi do uczestniczenia w zawodach udało się zorganizować już VII edycję Parafiady.

Tegoroczna Parafiada odbyła się w naszej wsi, Hamrzysku, i jak ta sprzed 3 lat została perfekcyjnie zorganizowana przez naszego sołtysa Aleksego Bzdręgę. Nie chciałbym facetowi stawiać tu laurki, ale głównie jego zaangażowaniu, „nachodzeniu” sponsorów i mobilizowaniu tych niewielu, którzy się chcieli się przyczynić do sukcesu Parafiady udało się znowu zrobić fajną imprezę.

Z rozpoczęciem tegorocznej Parafiady musieliśmy trochę czekać aż Mer Gulcza wraz ze swoją świtą zajadą „umajonym” traktorem.

  

W oczekiwaniu na oficjalne rozpoczęcie Parafiady Proboszcz, sołtysi i sędziowie ucinali sobie wesołe pogaduszki.

  

Jak naprawię komputer to wrzucę zdjęcia 🙁

MSZA O DOBRE URODZAJE

7 maja 2013 roku odbyła się w Hamrzysku „msza polowa” o dobre urodzaje w nadchodzącym sezonie. Mszę odprawił Proboszcz Parafii w Gulczu ksiądz Andrzej Drobiński. Msza zakończyła się procesją przez całą wieś aż do krzyża.

                       

foto: Błażej Kaseja

GWIAZDKA  W KWIETNIU  czyli  WIELKANOC 2013

Zima nie odpuściła tego roku do Wielkanocy. Święconka w śniegu – tego „najstarsi górale” z Hamrzyska nie pamiętali. Na sobotnią Mszę Rezurekcyjną wiara szła jak na Pasterkę.

           

A Krzychu z Inką jak zawsze ostatni. To taka tradycja! 🙂

 

W końcu dotarł i Wielebny ksiądz Proboszcz. To jego pierwsza święconka w Hamrzysku.